Návod na výber spracovateľa projektu Vám nikto nedá. Jedná sa predovšetkým o Váš názor na predošlé realizácie ateliéru/ štúdia. Uvážte, či sa Vám kvalita návrhov uvedených v referenciách pozdáva, alebo nedosahuje Vami požadovanú úroveň.  Nie vždy však platí, že architekt s mnohoročnými skúsenosťami a mnohými referenciami Vám spracuje kvalitný projekt. V takýchto ateliéroch sa projektová dokumentácia po väčšine kopíruje z archívov, nesleduje sa dianie v stavebníctve, napredovanie technológií a podobne.

My, ako mladší architekt s mnohými skúsenosťami, ponúkame našim klientom osobný prístup k ich projektu. Každý projekt je pre nás novou výzvou, do každého diela sa snažíe vniesť kúsok seba, posunúť latku a kus vyšsie.

Dôležitým faktorom je taktiež cena. Nehľadajte najnižšiu cenu, jedná sa predsa o nehnuteľnosť, najdôležitejšiu investíciu v živote, mnoho krát na niekoľko generácií. Architekt dá dokopy Vaše predstavy s jeho zručnosťami, skúsenosťami a vkusom. Výsledné dielo je trvácne a malo by vydržať bez rekonštrukcii, dorábky, modernizácie, výmeny povrchov niekoľko desiatok rokov.

Architekt by sa Vás mal veľa pýtať, zisťovať, ale zas nie moc veľa. Nedávajte návod , konkrétnu predstavu dizajnérovi, nechajte ho vniesť do projektu kúsok seba. Cieľom všetkých otázok by malo byť zistenie Vášho životného štýlu, Vašich potrieb. Nie to, aký koberec sa Vám páči a či preferujete svetlú podlahu alebo tmavú. Architekt by Vás mal spoznať, tak zistíte, že je dobrý.