Chcete si zariadiť byt podľa najnovšej módy?

Zariaďujete si novo kúpený byt, dom alebo si prerábate Vaše bývanie, chcete už niečo v čom sa budete cítiť príjemnejšie a hlavne si chcete vaše bývanie zariadiť podľa najnovších nábytkárskych trendov? Nemusíte každý rok meniť nábytok, či každý rok znovu a znovu maľovať. Zariaďte si interiér Vášho vysnívaného bývanie v nadčasovom štýle, nebudete tak mať s vaším bývaním v najbližších rokoch žiadne starosti a budete sa tam cítiť naozaj príjemne a budete si môcť povedať, že máte aj po dvoch rokoch moderne bývanie.
Volte neutrálne farby, chybu neurobíte nábytkom jednoduchých tvarov a tlmenými prírodnými farbami, napríklad sivou, hnedou či béžovou. U čalúneného nábytku sa vám budú hodiť vymeniteľné poťahy.
Nové bytové trendy potom do bytu prenesiete vo forme doplnkov, farieb a textilu. Tak budete môcť pružne reagovať na každý módny smer bez toho, aby ste museli zakaždým začínať zložitú a nákladnú rekonštrukciu. Vždy myslite na to, že nech už sú trendy v bývaní akékoľvek, dôležité je hlavne to, aby ste sa doma cítili príjemne.
Trendy v bývaní

Novinky a trendy v bývaní pre rok 2016 stále prevláda minimalistický a industriálny štýl. V kauze je tak interiér, v ktorom ma každý kus nábytku vo vašom byte, dome nejakú funkciu- nič tam teda nie je náhodou ,,len tak.ˮVšetok nábytok by mal mať prosté a jednoduché tvary, či čisté plochy. Dizajneri avšak nepozerajú len na funkciu nábytku, tak tiež kladú dôraz na jeho pohodlie, kde je potrebné zvoliť dobré materiály.
Celým týmto trendom je skrývať priestory, ktoré práve nijak doma nevyužívame, a vytvárať tak harmonicky pôsobiace priestory. Veľmi rozšírene sú ootvorené společné priestory (kuchyne s jedálňou a oýcaou izbou), v ktoré služia najčastejšie na společné obedy alebo stretávanie s priateľmi alebo rodinou. Takmer vždy je centrom tohoto otvoreného priestoru moderá kuchyňská linka, ktorá je často s varným ostrovčekom a barom. Súkromnú časť domu potom tvorí sociálne zázemie, kde už nie sú priestory medzi jednotlivými izbami, tak výrazne otvorené.
Do interiérov sa vracia aj štýl farebných alebo obložených stien do jednej treniny izby. Využívanie keramických obkladov, napodobeniny porodných meeterialov, tapety či plastové palubovky. Keď sme pri vonkajšej fasáde domu, tam architekti kladú dôraz nakombináciu porodných prvkov, ktorými ozvláštnia jej strohový vzhľad. Použíju sa napríklad keramické obklady, neudržiavané drevené dosky či plastové palubovky s imitáciou tehly.
Farebné trendy v roku 2016
Podľa společnosti Akzo je farbou roka 2016 Nobel zlatá. Zlaté tóny a farba žltého kovu sa objavia v dizajne, architektúre aj móde a nahradia medené tóny obľúbené v roku 2015. Farby majú mať upokojujúci ton. Cyužívanie pastelové odtrne vychadzajúce z prírody, uričte například nemôže chýbať svetlo kávovú, lila sivá, ružová či marhulová.
Trendy sú odtrne modernej, například námornicka a džínová, zvykne sa komínovať so zelenou. Tlmené prírodné potom oživte a dodajte tomu šmrc doplnkami a textilom výraznějších farieb. V zahaničí sa veľmi často používa jablkovo zelená, petrolejová,banánovo žltá či oceánovo modrá. V bytovom dizajne sa veľmi obľúbený štýl ,,ombre,ˮje to po častých stupňovanie intencity darebných odtieňov.
Pri zariaďovaaní interiéru vyskúšajte napríklad tropické farby s vysokým kontrastom, lesklých povrchov, vrstevnatých textúr a tmavej farby stien. Tradičný interiér v tlmených odtieňoch marhuľovej, hnedej a hnedosivej zase oživíte doplnkami so zlatým povrchom, prípadne zafírovo modrou farbou.